30 Ekim 2009 Cuma

bayanlara özel
HANIMLAR !!! Unutmayın... Bir toz tabakası, altındaki ahşabı korur.


´Bir ev mobilyaların üzerine ´seni seviyorum´ yazabildiğinde gerçek bir ev olur .´
Yıllardır her hafta sonu, ´aman biri çıkıp geliverirse´ diye en az sekiz saatimi her şeyin mükemmel görünmesine harcıyordum. En sonunda anladım ki, hiç kimsenin çıkıp geldiği filan yok; hepsi dışarıda hayatlarını yaşayıp eğleniyorlar !


ŞİMDİ, insanlar ziyarete geldiğinde, kendimi evimin durumunu izah etmek zorunda hissetmiyorum;
İnsanlar, benim daha çok dışarda hayatımı yaşarken ve eğlenirken ne yaptığımla ilgililer.

Bunu hala keşfedemediyseniz, lütfen tavsiyelerime kulak verin.Hayat kısa, tadını çıkarın ! Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın .......ama onun yerine bir resim yapmak, bir mektup yazmak daha iyi değil mi, kurabiye ya da bir kek pişirmek, bir tohum ekmek toprağa, istemek ve gereksinim duymak arasındaki farkı keşfetmek ?

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın,
ama bilin ki çok zamanımız yok . . . .içilecek bir kahveyle, yüzülecek bir nehir, tırmanılacak bir dağ, dinlecenek bir müzik, okunacak bir kitap, gelişim seminerlerine katılacak,ilerisi için sürdürülecek güzel bir hayat ....

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın,ama bilin ki dünya gözlerinizi kamaştıracak güneşle dışarıda, saçlarınızın arasında gezecek rüzgarla, karla, sizi ıslatacak yağmurla... Bu gün bir daha yaşanmayacak.

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın ,
ama hep aklınızda bulunsun, yaşlılık bir gün gelecek ve bu çok da hoşunuza gitmeyecek . . .

Ve bir gün bu dünyadan gittiğinizde - ki hepimiz mecbur gideceğiz - geride daha çok toz bırakacağız !Topladıklarınız değil, nasıl bir yaşam yaşadığınızdır hayat...


kaynak:kisiselbasari.com.
evet.ben ev işi yapmayı pek sevmiyorum.sil süpür, ertesi gün gene aynı. toz almaya harcayacağım zamanda oğluşla oyun oynamayı ya da kitap okumayı tercih ederim.ama dün tatili temizlik yaparak geçirdim.çünkü koca çok fena grip,evin her yerine mikroplarını saçıyor.madem okullar dezenfekte edilmek için tatil oldu ben de evi dezenfekte edeyim dedim.ama çoook yoruldum.bünye alışık değil tabii,dokundu. :))) ama yukardaki yazıyı kim yazdıysa eline sağlık.çok beğendim.
bu arada yeni aldığım flormar farlarıma bayıldım.farların fotoğraflarını da çektim.ara kablomu bulursam yakında eklerim.ben renkleri seviyorum ya!!!içimden maviler,sarılar,turuncularla makyaj yapmak geçiyor.ama çok iddialı olur diye boyanamıyorum.ama bugün mor farımı ve siyah kalemimi sürdüm. son aldığım siyah kalemden çok memnunum. ben de makyaj blogları gibi yorum yazayım.bakalım becerebilecek miyim!
evde üç adet siyah kalemim var.avon,nivea ve she :)
avon ve niveanın fiyatını hatırlamıyorum,ama she'yi yeni aldım 3,25TL.
ben tombiş bir insan olduğum için doğal olarak göz kapaklarım da tombiş.tabi bu durumda kirpik dibime sürdüğüm kalem gün içinde göz çukuru çizgime bulaşıyordu ve ben sinir oluyordum."du" diyorum çünkü she'nin kaleminde böyle bir sorun yok.sürerken yumaşacık ve sürer sürmez sabitleniyor.tam istediğim gibi.çoook beğendim.fiyatı da uygun.keşke grisi de olsaymış.ama en kısa zamanda gidip bir iki stok yapacağım.ne me lazım piyasadan kalkar falan.dış rengi de pembe.zaten she'nin bütün ürünleri çok şeker.bir de altın rengi eyelinerı var.onu da çok beğendim.ama kullanamam büyük ihtimalle.işe gelirken süremem.o yüzden alıp almamakta kararsızım.
oldu mu bilmem.ama ben kalemimden çok memnunum.beğendim yani.

1 yorum: