18 Ocak 2012 Çarşamba

tembel hayvanbugünlerde iş yerinde çok sakin günler yaşıyorum.bu sakinlikten mi yoksa yeni yıl kararlarından mı yoksa bir tembel hayvan olmamdan mı bilmem günlerim huşu içinde geçiyor. bol bol kitap okuyup,film izleyip, yemek yapıyorum.kızarmış palamutun kokusu'ndan sonra engin geçtan külliyatını okumaya karar verip bir kaç kitabını daha almıştım. ilk olarak dersaadette dans'ı okudum.çok beğendim,bayıldım,çok eğlendim, düşündüm, sayısız cümlenin altını çizdim.üzerimdeki tembelliği atar atmaz detaylı olarak yazacağım. şimdi tren'i okuyorum. diğer romanlarını da okuyacağım.bu arada da vinci'nin şifresi filmini tekrar izledim. en kısa zamanda dvd'sini alıp bir daha izlemeyi düşünüyorum. bu kutsal kase işini biraz daha arşatırmalı.persapolis'i izlemek istiyordum ne zamandır. onu da izledim. bence en kısa zamanda tüm tvlerde yayınlanmalı.zindan adası'nı izledim. filmin sonunda şok oldum.tam ters köşeye yattım.bu arada don miguel ruiz'in ustaca sevmek kitabını okudum ve diyete başladım. iki haftadır istikrarlı bir şekilde devam ediyorum.güzel, lezzetli ve basit sebze yemeği tarifleri istiyorum. bilenlerin yorum yazmasını rica ediyorum. dün evde elime tijen inaltong'un bir ot masalı kitabı geçti.canım nasıl ebegümeci, ısırgan çekti anlatamam. ama ordaki otların çoğunu bulamayacağım için kapattım kitabı koydum bir kenara. diyette olan bünyeyi üzmeye gerek yok değil mi...geçen hafta oğlum hastaydı. beta virüsü olmuş.neyseki çabuk iyileşti.tekrar ingilizce çalışmaya başladım.pek hızlı ilerlemiyorum,ama toefl'a çalışmaya başladım. tabi uzun zamandır uzak kaldığım için galiba önümdeki yol çok uzun.internetten alışverişa kafayı fena taktım. bugün kendime yeşil süet bir ayakkabı aldım.çok fena durumdayım,çooook...yeni yıl hediyelerine karar verdim.ama fotoğraf makinasının ara kablosunu bulamıyorum. bulur bulmaz bir araya getirip fotoğraf çekip hediye çekilişini yapacağım.geçen hafta istanbul'daki dali sergisine gidecektik,hava muhalefeti nedeniyle gidemedik. tez zamanda gidebilmeyi diliyorum.gelecek hafta direksiyon kursuna başlıyorum. saati 45 TL,biraz pahalı,ama ne yapalım ertelemekten yoruldum artık. umarım çabuk kavrarım da paralarım cebimde kalır.kısacası bugünlerde tıpkı şu bireysel emeklilik reklamındaki gibiyim.


paraları, paraları, deli gibi, deli gibi, paraları deli gibi saç saç saç.
çar çur har vur al; deli gibi, deli gibi saç saç saç.
paraları, paraları saç; deli gibi, deli gibi al.
deli gibi, deli gibi, deli gibi.
çar çur har vur; saç saç saç saç
çar çur har vur; kop kop kop.
paraları, paraları, paraları, paraları, deli gibi, deli gibi, saç saç saç.
paraları çar çur, deli gibi har vur, paraları deli gibi saç saç saç...not: yeni yıl kartı gönderen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. tek tek isim yazıp da kartı gelmeyen arkadaşları üzmek istemiyorum. o yüzden bana kart gönderen herkes kartları onlar için hazırladığım özel kutuda öyle bilsinler.

4 yorum:

 1. sevgili kara kitap,
  shutter island ve persepolis'i çok severim ben de!
  bir egeli olarak "sebzesever"im ben de;)
  naçizane tavsiyem bilimum sebzeyi rendeleyip yoğurt ya da sarımsaklı yoğurtla karıştırmaktır. mesela kereviz, salatalık, havuç, kabak...
  bir de bugün yaptığım ve çok sevdiğim tarif:
  bir soğanı az zeytinyağıyla kavurup doğranmış ıspanakları ekleyip biraz ölünceye kadar çevirmek. soğuyunca da süzme yoğurt ve ceviz eklemek. gerçekten çok lezzetli oluyor;)
  diyetinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum:)

  YanıtlaSil
 2. Kara Kitap okuduklarımla yorgun düştüm:)) Neler neler yapmışsın? Ne güzel!

  Ben de çıkma teklifimi neden kabul etmedi acaba diye düşünüyordum:) Demek durumlar bu merkezde.
  Du bi Kara Kitap acayip pratik tarifler var bende.
  İki dakkada şik şak yemek hazır:)) Yazacağım bi ara..
  Şu ara çok işim var çoooookkk. Çalışmam gerek:)

  YanıtlaSil
 3. markafonik aska tutuldum ben de, bir de limango var elbette :)
  dali sergisi mi varmis, ne diyosuuun? ay allayım herseyden nasil da kopmusum yarebbi :P

  YanıtlaSil
 4. engin gençtan ın sadece "hayat" adlı kitabını okumuş ve pek beğenmiştim.

  Zindan Adası malum en sevdiğim filmlerden. hatta benim en çok okunan yazımmış kendileri..

  Persapolisin yeri de çok ayrıdır bende.. Hatta Öykü benden daha çok sever.. Hele o bacağına ağda yaptığı sahneye gözlerini kocaman kocaman açıp bakardı eskiden :)

  diyet olayına sevindim. kendini daha iyi hissettiğin her kelimenden belli oluyor..

  ingilizce nasıl çalışıyorsun??

  sevimli bıdıka geçmiş olsun.. sanırım antibiyotikleri yuttu da iyileşti..

  işten ayrılmadan önce ben de fena takmıştım şu internetten alışveriş olayına.. hatta satışlarım da var 7.elde bilirsin. işten ayrılınca alışveriş kısmını biranda bitirdim tabi, şimdi sadece satış :)))

  dali sergisi nerde ne zaman?

  yeniyıl paketin için çooook teşekkür ederim, ne güzel bir sürpriz oldu :)
  ben seninkini geç meç gönderecem. kartpostalımı merak et, metisin ajandasını da sakın alayım deme :)

  YanıtlaSil