20 Mayıs 2011 Cuma

töbe allah'ımdün yine karamsar günlerimden birindeydim.eşime çok öfkelendim. geleceğimiz belli olmadığı için. sebat edip, boyun eğip işinde çalışmaya devam etmediği, 6 aydır hala bir iş bulamadığı için kızgındım.şimdi bir işyeri açtı, minik bir dükkanımız var artık, tohum, gübre, fide satacak. ha dükkan kirasını çıkarır da para bırakır mı bilinmez.ticaret hiç bildiğimiz iş değil.bazen çok olumlu oluyorum.bazense yüreğim endişeyle doluyor. gelecek kaygısı basıyor.oğlumuza nasıl bir gelecek sağlayacağız kaygısıyla doluyorum.bu yıl ilkokula başlayacak.mahallede okula yazdırmak istemiyorum.ne yapacağım bilmiyorum.dün akşam bir arkadaşa gittik, biri arabasını değiştirmiş, biri ev almış bilmem ne.onlar adına sevindim.eşime ve kendime kızdım. allah'a isyan ettim.sonra 11 gibi eve geldik ve 11.15'de deprem oldu.oğlumu kaptığım gibi kendimi çamaşır makinasının önünde cenin pozisyonunda buldum.sabaha kadar tavşan uykusu uyudum.allah'ım isyan ettiğim için pişmanım. az da olsa benim düzenli bir maaşım var en azından.bu kadarı olmayan insanlar da var.tutumlu olmayı, paramı hesaplamayı böylece öğrenirim belki.hayattaki en önemli şey sevdiklerinin yanında olması, mal mülk para bunlar hepsi değersiz. karnını doyurabiliyorsan, başını sokacak bir evin varsa gerisi boş. insanoğlu nankör ve unutkan maalesef. hele ben bunu sık sık unutuyorum.lisede bir arkadaşım sen küçük burjuvasın demişti. galiba öyleyim.boğa burcu olmamın da bunda biraz etkisi olabilir. güzel şeylere, rahata, lükse düşkünüm biraz. o yüzden şu anki paniklemem.
yanlışlıkla aklımın içine burjuva kaçmış.töbe allaım töbe, çok töbe....

9 yorum:

 1. böyle isyanları herkes yapar.çok insani bence.hatta insanın durumunu sorgulayıp, daha iyiyi bulması için bir yöntem diye de düşünürüm.
  sanırım önemli nokta, o isyanlara kapılıp gitmemek.anlık yaşayıp geride bırakmak.
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. öyle kocaman laflar etmekten unutmuşum :) oysa aklımdaydı.
  eşinizin yeni işi hayırlı ,uğurlu,uzun vadeli olsun.
  bol bereketini görün.

  YanıtlaSil
 3. beğen butonuna basıyorum canım kardeşim.öldürdün beni gülmekten bi hal oldum.

  YanıtlaSil
 4. O kadar ilginç bir yaşam deneyimim var ki bir gün paylaşmak isterim seninle ve ümidini yitirmemeye güzel örnek teşkil eder:)
  Laf olsun diye demiyorum cidden.
  Yalnız başına çocuk büyütmekten yakacak hiçbirşey bulamadığım günlere kadar. Üzerine bir de hastalık.

  Sakın kaybetme ümidini olur mu arkadaşım bir gün mutlaka.

  YanıtlaSil
 5. canım bu arada hayırlı uğurlu bol kazançlı olsun.zor günlerimiz hep oluyor. bazen uzuyor bazen hemen bitiveriyor. hep umut etmek gerek.

  YanıtlaSil
 6. dilerim her şey yolunda gider sizin için. Şu karikatürdeki çocukta kendimi buldum ben.

  YanıtlaSil
 7. Vay canına sayın seyirciler! Demek dün akşamki depremin sebebi sizsiniz Kara Kitap! İnanmıyorum!
  Kara Kitap lütfen yapmayın böyle... Bakın tam deprem bölgesinde oturuyorum. Beni korkutmayın:))

  Şimdi ne olacak bilin bakalım? Her sarsıntıda arayacağım sizi... "Kara Kitap, tövbe deyin! Tövbe deyin!" diyeceğim. Canımsın sen Kara Kitap.Valla çok seviyorum seni. Niye acaba bilmiyorum ki? Acaba güçlerinden korkuyor olabilir miyim:)) Hımm.. Ben bunu bi düşüneyim:))

  YanıtlaSil
 8. Rumuzuma uygun bir şeyler yazayım :)
  Kadın, eski çağlarda, hamile kalınca, ateşi koruma görevini üstlenerek, ateşin yanında yani evde kalmıştır. Erkek ise avlanmaya gitmiştir. İşte, o günlerden itibaren genlerimize kodlanmıştır: Kadın ev ister, kadın güven ister, kadın gelecek korkusu olmasın ister.
  Erkek ise savaşçıdır; araba ister, risk ister, borç yiğidin kamçısıdır der :)
  Dolayısıyla korkmanız normal, ama belli ki eşinizi seviyorsunuz.
  Ticaret iyidir, insana ve hayata dair çok şey öğretir. Umarım her şey yolunda gider; yeni işiniz hayırlı olsun.
  Ayrıca siz, siz olun oğlunuzu özel okula göndermeyin. Bir gönderen pişman, bir göndermeyen... İlkokulda önemli olan okul değil, öğretmendir. Araştırın, iyi bir öğretmen bulun ve ona gönderin oğlunuzu. Ayrıca ilkokul çocuğu için aile ile geçirilen saatler önemlidir; kolejde okusun diye çocuğun saatlerini trafikte harcatmayın.

  YanıtlaSil
 9. duygularınızı acıkca paylaştığınız için çok sevdim sizi. Hepimiz bu durumlardan geçtik. sanmayın ki bir tek sizsiniz. Herkes yaşıyor bunları. Sizin sağlık probleminiz olmasın, mutlu olun, eşinizle huzurlu mutlu olun, herşey öyle güzel atlatıyor ki, inanamazsınız. Sağlıklı bir çocuğunuz var , hemde çok akıllı, anasınıfında okumayı sökmüş. Şimdi saymayaya başlasam, çevremde ne insanlar var... şükredersiniz. Mutlu olun ve eşinize destek olun, destek olmayı öğrenin, hep güleryüzlü olun, sizden çekinip korkmasın, herşeyini paylaşsın sizinle...
  sevgiler.

  YanıtlaSil